A A A

Rusza Liga LZS na trawie

Rozpoczynamy rundę rewanżową w Powiatowej Lidze LZS na trawie. Na jesieni udział w Lidze rozpoczęło 18 zespołów. W trakcie wycofał się zespół MKS Garwolin. Obecnie chęć udziału w elitarnych rozgrywkach LZS wyraziły dwie nowe drużyny: HUSARZ Sławiny i STROMBERG Głosków. Obie ekipy rozpoczną swoja przygodę w LZS-ach w grupie B (10 zespołów). Grupa A rozpocznie rozgrywki w niezmienionym składzie (9 zespołów).

Grupa A:

AVE Krzywda, DRAGON Miętne,  GKS Osieck, HETMAN Sulbiny, KS Leszczyny, PŁOMIEŃ Górki, TORNADO Wola Rębkowska, TURYŚCI Choiny, WKS Puznów.

 

Grupa B:

ATOM Chęciny, GKS Gocław, HURAGAN Starowola, HUSARZ Sławiny, GROM Wygoda, LAGUNA Stary Miastków, PIORUN Lipówki, STROMBERG Głosków, WILK Wilkowyja, VICTORIA Rębków.

 

Po rozegraniu 9 kolejek spotkań rewanżowych w rundzie wiosennej przystąpimy do wyłonienia Mistrza Ligi oraz drużyn, które zagrają w barażach o I ligę. Zespoły z miejsc 1-4 zapewnią sobie bezpośredni awans do I ligi. Zespoły z miejsc 5-6 zagrają baraże o I ligę (5 zespół z grupy A zagra z 6 zespołem grupy B i analogicznie 5B zagra z 6A). O awansie do grona najlepszych zadecyduje jedno spotkanie. Na jesieni 2015 roku w I lidze zagra zatem 10 zespołów. Zespoły z miejsc 7-10 i przegrani w barażach utworzą II ligę. Sprawa tytułu mistrzowskiego w sezonie 2014/2015 rozstrzygnie się pomiędzy dwoma najlepszymi zespołami z obu grup. W półfinałach spotkają się drużyny 1A z 2B i 1B z 2A. O awansie do finału zadecyduje jedno spotkanie. Jeden mecz również rozstrzygnie sprawę tytułu mistrzowskiego. Po raz pierwszy w historii rozgrywek LZS będzie miała miejsce taka sytuacja. W dotychczas rozegranych sezonach o mistrzostwie decydowała tabela. W nowym sezonie 2015/2016 będziemy już mieli wspomniany podział na I i II ligę i o tytule ponownie będzie decydować układ tabeli.  Będą również awanse, spadki i baraże, dlatego atrakcyjność ligi LZS może jeszcze wzrosnąć.

 

Na spotkaniu z szefami drużyn (22 marca) ustaliliśmy rozpoczęcie rozgrywek na 12 kwietnia. Ale pogoda jaka jest przewidywana na najbliższy okres, może przesunąć gorąco oczekiwane rozpoczęcie na termin późniejszy. Przy założeniu, że rozgrywki rozpoczniemy 12 kwietnia, sezon zasadniczy kończymy 14 czerwca (ostatnia XVIII kolejka spotkań). Później będziemy rozgrywać baraże, półfinały i finał Ligi. Na wspomnianym spotkaniu ustaliliśmy również, że długi weekend majowy (1-3 maja) nie będziemy rozgrywać kolejki ligowej w naszej Lidze. W tym terminie możemy zorganizować turniej albo turnieje na małych boiskach (orlik). Sprawa oczywiście dla chętnych i do ustalenia.

 

Ze spraw regulaminowych przypominam, że kartki zdobyte na jesieni przechodzą na rundę wiosenną. Na jesieni stała się rzecz niesamowita i niespotykana w naszej Lidze. Nikt nie pauzował z powodu żółtych kartek (3 kartki), a bezpośrednia kartka czerwona była tylko jedna. Można, to wytłumaczyć mniejszą ilością meczów niż dotychczas, ale i tak jest to powód do dumy. 16 zawodników z dwoma żółtkami na koncie czeka już na zasłużoną pauzę. Zobaczymy, kto będzie pierwszym szczęśliwcem. Kto i ile ma kartek można oczywiście sprawdzić na stronie.

Na stronie są już terminarze na rundę wiosenną – zobacz

 

Chęć uczestnictwa w Lidze wyraził również zespół z Unina. Zespół nie zdecydował się na grę od wiosny, ale deklaruje swój udział od rundy jesiennej. Nowopowstały zespół już teraz próbuje swoich sił w konfrontacji z zespołami LZS, dlatego dla drużyn, które pauzują podczas poszczególnych kolejek (grupa A) istnieje możliwość umówienia sparingu. Chętnych proszę o kontakt z Piotrem Brychem.

 

Korzystając z okazji składam wszystkim zawodnikom i sympatykom naszej Ligi oraz ich najbliższym

serdeczne życzenia Wielkanocne – Alleluja i do przodu

 

Piotr Kapica