A A A

Rekordowa kolejka walkowerów

Dzięki walkowerom jakie miały miejsce podczas XII kolejki spotkań w Lidze LZS możemy uściślić regulamin.

Przypadek I.

Huragan Starowola – Wilk Wilkowyja 3:0 walkower.

Drużyna z Wilkowyji nie zebrała składu i oddała mecz walkowerem. Informacja o tym dociera do gospodarzy godzinę przed meczem. Sędzia jest już w drodze na mecz. Pytanie czy w takim wypadku płacimy sędziemu. Otóż kiedy wiadomość o walkowerze następuje w dniu meczu, gospodarz ma obowiązek opłacić sędziego w kwocie 50% stawki za mecz. Jeśli wiadomość o walkowerze, ma miejsce dzień albo kilka dni przed meczem, nie opłacamy sędziego, jednak obowiązkiem jest niezwłoczne poinformowanie go o tym zdarzeniu. W takim przypadku nie możemy tego robić w dniu meczu, gdyż wtedy obowiązuje nas opłata sędziowska w kwocie 50% stawki meczowej.

W drużynie Huragana za czerwoną kartkę dwa mecze pauzuje Łukasz Kulka. Z powodu, że mecz się nie odbył, kara dalej obowiązuje, tzn. zawodnik pauzuje w dwóch kolejnych meczach. Gdybyśmy mieli sytuację że, mecz się odbył, a został ogłoszony walkower, takie spotkanie zalicza się na poczet kary.

Przypadek II

Hetman Sulbiny – WKS Puznów 8:2 zweryfikowany jako walkower 8:0

W meczu zagrał zawodnik, który powinien pauzować za 3 żółte kartki otrzymane w obecnym sezonie – Jakub Kowalski (WKS Puznów). Zawodnik nie zastosował się do kary odsunięcia od jednego spotkania. Sędzia wiedząc o tej karze, zwrócił uwagę zawodnikowi, że nie może występować w tym meczu. Pomimo to, zawodnik nie poddał się karze i wystąpił w w/w spotkaniu. Konsekwencją jest oczywiście walkower, ale nie w stosunku 3:0, a w stosunku 8:0. Jeśli drużyna osiągnie na boisku lepszy rezultat niż 3:0, zalicza się jej wszystkie bramki, a przeciwnikowi bramki anuluje. Strzelcy bramek z drużyny, której przyznano walkower, zostają uwzględnieni w klasyfikacji na najlepszego strzelca. Konsekwencją walkowera jest również punkt ujemny dla zespołu ukaranego. Dla zawodnika konsekwencją jest pauza w kolejnym spotkaniu, a nierespektowanie decyzji o odsunięciu będzie skutkować wykluczeniem zawodnika z rozgrywek w obecnym sezonie.

Kartki otrzymane w tym spotkaniu zalicza się do klasyfikacji.

 

Przypadek III

Atom Chęciny – Husarz Sławiny 2:3 zweryfikowany jako walkower 3:0 dla Atomu.

W drużynie Husarza Sławiny zagrał nieuprawniony zawodnik. W przerwie meczu zespół Atomu zgłosił sprawdzenie zawodnika z numerem 6 w Husarzu Sławiny. Po zakończeniu spotkania w/w zawodnik nie okazał dokumentów potwierdzających jego tożsamość. Nie jest istotne, czy jest to zawodnik Burzy Pilawa, Wilgi Garwolin czy Izolatora Boguchwała. Istotne jest naruszenie zasad naszego współzawodnictwa, co oczywiście karane jest walkowerem. Tożsamość zawodnika znana jest organizatorowi rozgrywek, dlatego prośba skierowana do niego o respektowanie zasad fair play, jakie obowiązują w naszych rozgrywkach. Husarz Sławiny otrzymuje punkt minusowy i zdobywa bezcenne doświadczenie w Powiatowej Lidze LZS. Dwie bramki, jakie zdobył Atom w tym meczu zostają zaliczone strzelcom do klasyfikacji na najlepszego strzelca. Kartki z tego spotkania również zostają zaliczone do klasyfikacji, dlatego Rafał Trzpil (Atom) pauzuje w kolejnym spotkaniu swojej drużyny (trzecia żółta kartka w sezonie).

Przypominam, że trzy walkowery otrzymane podczas sezonu powodują dyskwalifikację drużyny. Jeśli taka drużyna rozegra więcej niż połowę spotkań w lidze, wyniki zostają zaliczone, a pozostałe spotkania zweryfikowane jako walkowery w stosunku bramkowym 3-0. Jeśli drużyna zdyskwalifikowana rozegra mniej niż połowę swoich spotkań, wyniki tej drużyny zostają anulowane. W obu przypadkach drużyna zdyskwalifikowana nie jest uwzględniana w tabeli końcowej.