A A A

POMPA wygrywa Grand Prix LZS w Borowiu - aktualizacja

Trzeci, ostatni turniej eliminacyjny z cyklu Grand Prix LZS 2014 został rozegrany w sobotę 13 grudnia 2014 w hali sportowej w Borowiu.

Swój największy sukces w krótkiej historii istnienia odniosła Pompa Team Parysów, która w finale pokonała zwycięzcę I turnieju eliminacyjnego w Borowiu - GKS Gocław. Na podium ponownie zameldował się Dragon Miętne, który w małym finale pokonał Perłę Zawady.

Niestety do rywalizacji nie przystąpiły ekipy, które nie najlepiej poradziły sobie w swoim pierwszym turnieju eliminacyjnym. Chodzi tu o drużyny: Płomienia Górki, Turystów Choiny i Ave Krzywda. Taki stan rzeczy wykorzystały ekipy LAGUNY Stary Miastków i POKOLENIA Sobolew, które awansowały do turnieju finałowego. Zespół z Sobolewa gra gościnnie w cyklu Grand Prix LZS. Ciekawie zaprezentowały się również ekipy, które wystąpiły poza konkursem: MOTOR Leokadia i FC ZATORZE Pilawa. Niespodzianką jest brak awansu i dalsza lokata w eliminacjach WILKA Wilkowyja.

 

Ciekawie wyglądała rywalizacja o miano najlepszego strzelca. Ostatecznie wygrał Sebastian Grzegorczyk z GKS, który strzelił 9 bramek. Minimalnie gorsi okazali się strzelcy 8 bramek w turnieju: Kamil Kwiatkowski z Pompy i Kamil Sibilski z GKS. Ciekawostką jest, że zwycięzca tej klasyfikacji – Sebastian Grzegorczyk, został najlepszym strzelcem w pierwszym turnieju eliminacyjnym, który był również rozgrywany w Borowiu. Strzelił wówczas identyczną liczbę bramek (9). Najlepszym bramkarzem został Radosław Sowa z Pompy, który przepuścił w całym turnieju tylko 6 bramek. Na wyróżnienie zasługuje również postawa w bramce Przemka Szostaka z GKS-u, który z braku etatowego bramkarza, musiał zadebiutować na tej pozycji.

 

POMPA TEAM Parysów wystąpiła w składzie:

Radosław Sowa (bramkarz), Krystian Kot, Piotr Kuciński, Kamil Kwiatkowski, Kacper Stępniewski, Mikołaj Talarek, Szymon Bryłka, Rafał Bryłka, Dominik Sowiński, Hubert Osiak, Irek Śledź (kapitan i opiekun drużyny)

 

Zobacz klasyfikację po 3 turniejach eliminacyjnych

 

W turnieju finałowym weźmie udział 8 najlepszych drużyn z eliminacji podzielonych na grupy A i B: (grupa A - 1,4,5,8 drużyny z klasyfikacji, grupa B – 2,3,6,7 drużyny z klasyfikacji).

 

Grupa A:

POMPA TEAM Parysów, DRAGON Miętne, ABSOLWENT Budel, LAGUNA Stary Miastków

 

Grupa B:

GKS Gocław, PERŁA Zawady, VICTORIA Rębków, POKOLENIE Sobolew

 

Turniej finałowy Grand Prix LZS odbędzie się we wtorek 6 stycznia 2015 roku w święto Trzech Króli.