A A A

Podsumowanie Ligi Orlik wiosna 2015

PERŁA ZAWADY wygrywa Ligę Orliku wiosna 2015

 

Po koniec kwietnia ruszyła 3 edycja rozgrywek LIGA ORLIK w ramach Garwolińskiej Ligi Piłkarskiej. W tym sezonie wystartowała rekordowa liczba 11 drużyn: AKZONOBEL Pilawa, ABSOLWENT Budel, BRÜGGEN Polska, FC POJARA, KLĘKAJCIE Narody, MOW Borowie, MOW Wola Rowska, PERŁA Zawady, RADOSNY Futbol, SKS SŁOIKI Garwolin, SPARTA Celejów.

Mecze rozgrywane były w soboty na orliku przy Zespole Szkół Nr 2 w Garwolinie (al. Legionów w Koszarach). Każda drużyna miała możliwość skorzystania z usług dwóch zawodników "zawodowych".

 

Po 9 emocjonujących kolejkach spotkań Mistrzem został zespół – Perły Zawady. O tytule mistrzowskim zadecydował mecz z faworytem ligi – Absolwentem Budel. Perły z Zawad wygrały to spotkanie 5:2, nie pozostawiając złudzeń, kto był najlepszą ekipą tego sezonu. Porażka Absolwenta zepchnęła zespół na trzecią pozycję. Drugie miejsce zajął broniący tytułu z jesieni zespół Sparty Celejów. Ciekawostką jest, że na podium znalazły się te same drużyny, które rywalizowały w Lidze Orlik jesień 2014.

 

Zespół Mistrza Ligi – Perła Zawady wystąpił w składzie:

Dominik Baran, Jarosław Gałązka, Sebastian Kaczyński, Wojciech Kędziorek, Michał Malitka, Stanisław Miazga, Jarosław Mikulski, Dariusz Obłoza, Karol Ornat, Sławomir Osiak (bramkarz), Radosław Prożych, Jarosław Sowa, Adrian Szarek, Mateusz Wiśniewski (kapitan), Michał Zalewski.

 

Ligę ukończyło 10 zespołów. Po drodze trudom organizacyjno-finansowym nie podołał nowopowstały zespół SKS Słoiki. Z tych samych przyczyn, 3 ostanie mecze oddała walkowerem, wypalona drużyna FC Pojara. W lidze zagrały oba MOW-y, w tym świeżo upieczony Mistrz Polski MOW-ów na orliku – MOW Borowie. Tradycyjnie najgłośniejszym i najbardziej ekspresyjnym trenerem został Łukasz Mikulski z MOW Borowie.

 

Najlepszym strzelcem Ligi Orlik wiosna 2015 został – Jarosław Mikulski z Perły, który strzelił 26 bramek. Za plecami superstrzelca z Zawad znalazł się z 20 trafieniami Tomasz Jarzyna z Absolwenta. Na trzecim miejscu rywalizację zakończyli: Mariusz Makulski z Radosnego i Tomasz Przygoda z Klękajcie z 10 trafieniami na koncie.

 

W 45 meczach strzelono łącznie 323 bramek, w tym 8 trafień samobójczych i 15 bramek w wyniku walkowera. Średnia 7,18 bramki na mecz. 83 zawodników strzeliło przynajmniej 1 bramkę.

 

Walka o miano najlepszego bramkarza rozegrała się pomiędzy Sławkiem Osiakiem z Perły , a Grzegorzem Kotlarskim ze Studenta. O pechu może mówić Dawid Parzyszek z Absolwenta, który w przedostatnim meczu złamał nogę, mając wówczas realne szansę na tytuł najlepszego bramkarza. Ostatecznie wygrał ten, który już zwyciężał w tej klasyfikacji na orliku, czyli Sławek Siofek Osiak. Bramkarsko bardzo dobrze radziła sobie Sparta Celejów, jednak częsta rotacja na bramce (w sumie 4 bramkarzy) nie pozwoliła na udział w bramkarskiej klasyfikacji.

 

Oprócz  klasyfikacji na najlepszego strzelca i bramkarza, dwóch zawodników otrzymało wyróżnienia. Byli nimi pechowcy, którzy ulegli połamaniu podczas rozgrywek: wspomniany wcześniej Dawid Parzyszek z Absolwenta i Artur Aleksiński z Akzonobelu.

 

Cała czwórka wyróżnionych oraz zwycięska ekipa Perły będzie mogła zapoznać się z aktualną ofertą hurtowni sportowej – Pepek Sport.

 

Zmagania na sztucznej nawierzchni sędziowali Dariusz Rogala i Jacek Jakubaszek.

 

W sobotę 20 czerwca, po zakończeniu ostatniej kolejki spotkań, odbyło się wręczenie nagród i pucharów. Ceremonii dokonał poseł ziemi garwolińskiej - Grzegorz Woźniak.

strzelców