A A A

Podsumowanie Ligi LZS w GLP

TORNADO WOLA RĘBOWSKA PO RAZ PIERWSZY  MISTRZEM LIGI LZS W GLP

W III edycji  Ligi LZS w ramach GLP triumfował zespół Tornado Wola Rębkowska. Jest to największy sukces klubu w dotychczasowej historii. Podczas poprzednich edycji zespół z Woli Rębkowskiej nie zajmował pozycji medalowych. Zdobywca drugiego miejsca – Dragon Miętne, również nie stał na podium w dotychczasowych rozgrywkach ligowych. Drugie miejsce, to również najcenniejsze osiągnięcie w historii klubu. Na trzecim miejscu podium znalazł się zeszłoroczny  zwycięzca Ligi LZS w GLP – zespół Absolwent Budel. Tegoroczne podium w LZS-ach pokazuje, jak wyrównany jest poziom w tej lidze. Podczas 3 edycji Ligi LZS mieliśmy 8 medalistów (Piorun, Płomień, Victoria w pierwszej edycji, Absolwent, Huragan, Wilk w drugiej) . Tylko Abstynent Budel stał w tym towarzystwie dwa razy na podium. Bliski powtórzenia swojego wyniku z pierwszej edycji był zespół Victorii Rębków, który nieznacznie przegrał walkę o trzecie miejsce, właśnie z Absolwentem. Nie są zadowoleni ze swoich pozycji poprzedni medaliści. Zwycięzca pierwszej edycji - Piorun Lipówki zajął 5 lokatę. Ubiegłoroczny wicemistrz Huragan Starowola zajął 6 miejsce, a trzeci rok temu Wilk Wilkowyja obecnie wylądował na 7 miejscu. Dużego kaca mają zawodnicy Płomienia Górki – tylko dwa zwycięstwa i dopiero 8 plac. Turyści Choiny – mocny zespół na hali musiał zadowolić się 9 pozycją (stać ich na walkę z najlepszymi, ale walkę o podium muszą przełożyć na następny sezon). 10 miejsce zajął młody zespół - Ave Krzywda, który choć nie wygrał żadnego meczu, to dzielnie próbował walczyć z najlepszymi . Zdobyte  doświadczenie powinno procentować w przyszłości.

Tytuł Mistrza Ligi LZS wywalczyli: Jan Domarecki, Jakub Ekert, Piotr Krzyśków, Adrian Majewski, Mariusz Makulski, Jarosław Mikulski, Krzysztof Mikulski (kapitan), Radosław Prożych, Paweł Walicki, Robert Wilczek (bramkarz), Mateusz Zalewski oraz Michał Zalewski.

Rozegrano 45 spotkań podczas 9 kolejek spotkań. Najmniej bramek (4) strzelono w meczu Pioruna z Victorią, zakończonym remisem 2:2. Najwięcej bramek (28) padło w meczu Tornado – Ave 28:0. Po raz pierwszy w 14 letniej historii GLP padł remis 10:10, którego autorami były zespoły Huragana i Pioruna. W lidze zagrało 10 drużyn. Do rywalizacji nie przystąpiły 4 drużyny z poprzedniego sezonu:  Laguna Stary Miastków, Atom Chęciny i Perła Zawady oraz Hetman Sulbiny. Powrócił Mistrz z pierwszej edycji – Piorun Lipówki oraz Ave Krzywda. Do rozgrywek w Lidze LZS zgłoszonych zostało 144 zawodników. Wystąpiło 133.

Ciekawie działo się w klasyfikacjach (prawie wszystko zdmuchnęło Tornado).

Klasyfikację Fair Play wygrał zespół Huragana Starowola, który minimalnie wygrał rywalizację z Absolwentem Budel (różnica 1 punktu). Trzecie miejsce w tej klasyfikacji zajął zespół Tornado Wola Rębkowska, co należy uznać za sukces wcale nie mniejszej wagi, niż zdobycie Mistrzostwa Ligi. W klasyfikacji Fair Play zespół z Woli Rębkowskiej na pozycji medalowej znalazł się po raz pierwszy w historii. Największymi brutalami zostali zawodnicy Victorii Rębków. Sędziowie pokazali tylko 21 żółtych kartek i 1 czerwoną w 45 spotkaniach (poprzedni sezon – 51 żółtych , 3 czerwone w 66 spotkaniach).

Koronę króla strzelców zdobył (po raz pierwszy w GLP) Michał Zalewski z Tornado. Wygrał klasyfikację strzelając 43 bramki. Drugi był Karol Górski  z Pioruna, który strzelił 38 bramek. Trzecie miejsce w klasyfikacji na najlepszego strzelca, już znaczną stratą do lidera, zajął Tomasz Jarzyna z Absolwenta - 19 bramek. Wydarzeniem bez precedensu było strzelenie 16 bramek w meczu przez jednego zawodnika, co jest rekordem w rozgrywkach GLP. Dokonał tego Michał Zalewski. Strzelono 500 bramek (w tym 3 za walower), co daje niebotyczną średnią 11,1 bramki na mecz. 87 zawodników strzeliło przynajmniej 1 bramkę.

Najlepszym asystentem został Krzysztof Mikulski z Tornado (14 asyst), który w pokonanym polu zostawił ubiegłorocznego triumfatora tej klasyfikacji – Huberta Osiaka z Huragana (10 asyst) i kolegę z drużyny – Michała Zalewskiego (10 asyst). Dla Krzysztofa Mikulskiego jest to pierwsze indywidualne wyróżnienie w GLP. W lidze asystowało 78 zawodników.

Klasyfikację kanadyjską, czyli najlepiej strzelający i podający, wygrał zdecydowanie Michał Zalewski z Tornado (53 punktów). Drugie miejsce, podobnie jak w klasyfikacji na najlepszego strzelca, zajął Karol Górski  z Pioruna (43 punkty), a trzecie z dużą stratą do zwycięzcy, trzech zawodników:  Tomek Jarzyna z Absolwenta, Łukasz Kulka z Huraganu i Artur Pacek z Wilka (wszyscy po 26 punktów). W tej klasyfikacji punktowało 96 zawodników.

Klasyfikacja na najlepszego bramkarza rozstrzygnęła się pomiędzy najlepszymi bramkarzami najlepszych zespołów w lidze. Wygrał ubiegłoroczny zwycięzca – Sławomir Osiak z Absolwenta (średnia meczowa 8,0 w 8 meczach ). Drugie miejsce zajął Robert Wilczek z Tornado (średnia meczowa 7,71 w 7 meczach). Trzeci plac wywalczył Mariusz Mikulski z Victorii, (średnia meczowa 7,66 w 9 meczach). Mariusz, podobnie jak Damian Kisiel z Pioruna i Piotr Sałata z Wilka, grał we wszystkich meczach swojej drużyny (9 spotkań). Ciekawostką jest, że pierwsza dwójka w tej klasyfikacji jest identyczna, jak w Lidze Amatorskiej z tą różnicą, że u Amatorów, Sławek Osiak wygrał z Robertem Wilczkiem zaledwie o 0,03 punktu.

Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem Ligi został wybrany Michał Zalewski z Tornado Wola Rębkowska.