A A A

Listy zamknięte oraz powrót do amatorów

W sezonie 2012/2013 w GLP wprowadziliśmy możliwość przejścia dla zawodników, którzy grali na jesieni w klubach zrzeszonych w PZPN, a którzy kończyli bądź chcieli zawiesić swoją przygodę z piłką klubową, tak aby móc występować w Lidze Amatorskiej albo LZS. Warunkiem było podpisanie oświadczenia, w którym zawodnik zobowiązywał się nie uczestniczyć w rozgrywkach PZPN w sezonie wiosennym. Niedotrzymanie powyższego zobowiązania będzie skutkowało dyskwalifikacją drużyny (przyznanie walkowerów drużynom przeciwnym, odebranie ewentualnych tytułów, pucharów, medali, również tytułów i wyróżnień indywidualnych) oraz wykluczeniem danego zawodnika z przyszłych rozgrywek GLP.

W tym sezonie na amatorstwo i niewystępowanie w rozgrywkach wiosennych PZPN, podpisując stosowne oświadczenia, zdecydowali się:

Tomasz Jarzyna (na jesieni AMUR Wilga – obecnie Absolwent i Drukarnia),

Michał Zalewski (AMUR Wilga – Szwajcarska i Tornado),

Daniel Poświata (SNAJPER Sośninka – Ave Krzywda),

Mariusz Drożdż (WILGA Garwolin – Zeller i Victoria),

Kacper Szczepański (Wisła Dziecinów – Sparta Celejów),

Bartłomiej Winek (AMUR Wilga – Sparta Celejów),

Kamil Kwiatkowski (ORZEŁ Parysów – Pompa Team).

Przypomnę również przepis, kto może grać w Lidze Amatorskiej i LZS. W Lidze Amatorskiej i LZS mogą grać zawodnicy, którzy nie występowali na jesieni w rozgrywkach PZPN. Nie jest warunkiem zarejestrowanie zawodnika przez klub, tylko brak uczestnictwa. Wielokrotnie zdarza się, że zawodnik nie gra już od jakiegoś czasu w klubie, a okazuje się, że nadal zdobywa bramki dla swojego klubu. Jest to nasza PZPN-owska rzeczywistość i jeden z wielu cudów jakie są możliwe w polskiej piłce.