A A A

Liga Mistrzów - podsumowanie

CHAMPION WILGA NAJLEPSZYM ZESPOŁEM LIGI MISTRZÓW GLP

III edycja Ligi Mistrzów za nami. W ubiegłym sezonie najlepszą drużyną tych rozgrywek był zespół Płomienia Górki. Obrońca trofeum przystąpił w tym sezonie do rozgrywek w Lidze Europejskiej i tym samym wiadomo było, że nie obroni tytułu sprzed roku. W szranki rywalizacji stanęło 6 zespołów – Champion Wilga, Drukarnia Ragus, Składak, Sparta Celejów, Zdrowie Garwolin i Zeller Plastik Poland. Ligę rozgrywano systemem mecz i rewanż. Podczas 10 kolejek odbyło się 30 spotkań.

Ligę wygrał zespół Championa Wilga, który zanotował 7 zwycięstw i 3 porażki. Drużyna Championa wygrała Ligę Mistrzów w składzie: Dariusz Ekiert, Sebastian Kaczyński, Stanisław Miazga (kapitan), Jarosław Mikulski, Marcin Sobieska (bramkarz), Jarosław Sowa, Piotr Tobiasz (bramkarz), Robert Winek, Michał Zalewski. Zespół powtórzył swój sukces z sezonu 2013/14, kiedy to wygrał pierwszą edycję Ligi Mistrzów.

 

Drugie miejsce zajęła Drukarnia Ragus, która do końca walczyła o doścignięcie Championa. Bilans drużyny to 6 zwycięstw, 1 remis i 3 porażki. Po Mistrzostwie w Lidze Amatorskiej, kolejny bardzo udany wynik w obecnym sezonie. Trzecie miejsce na podium wywalczyła drużyna Składaka. Miła niespodzianka dla drużyny, która nie była w gronie faworytów. Poza podium znalazł się Zeller oraz Sparta, które minimalnie przegrały walkę o trzecie miejsce. Na szóstym miejscu znalazło się Zdrowie, które w każdym meczu grało w innym zestawieniu.  

 

Działo się również w klasyfikacjach. Klasyfikację Fair Play wygrał, można powiedzieć tradycyjnie, zespół Zdrowia Garwolin. Natomiast największymi brutalami zostali zawodnicy Składaka. Sędziowie pokazali tylko 6 żółtych kartek i żadnej czerwonej.

Koronę króla strzelców zdobył – Sebastian Kaczyński z Championa (16 bramek), który wyprzedził kolegę z drużyny – Jarosława Mikulskiego (13 bramek). Trzeci w tej klasyfikacji był (z 10 bramkami) – Mariusz Drożdż z Zellera. Strzelono łącznie 200 bramek (w tym 3 samobójcze) w 30 meczach, co daje średnią 6,66 bramki na mecz. 48 zawodników strzeliło przynajmniej jedną bramkę.

Klasyfikację na najlepszego bramkarza wygrał ten, który okazał się również najlepszy w Lidze Amatorskiej – Sławomir Osiak z Drukarni (średnia meczowa 8,40 w 10 meczach). Sławek jako jedyny bramkarz z Ligi Mistrzów wystąpił we wszystkich meczach swojej drużyny. Drugie miejsce wśród najlepszych bramkarzy zajął – Marcin Nowicki z Zellera (średnia meczowa 7,75 w 8 meczach). Trzeci był Czarek Jakubaszek ze Składaka (średnia meczowa 7,00 w 7 meczach).

W Lidze Mistrzów zagrało 66 zawodników (rekordowa liczba 17 zawodników zagrała w Zdrowiu).