A A A

Liga Europejska - podsumowanie

RADOSNY FUTBOL ZWYCIĘZCĄ LIGI EUROPEJSKIEJ GLP

W sezonie 2014/2015 została rozegrana druga edycja Ligi Europejskiej GLP. Rozgrywki te były skierowane do drużyn amatorskich (Liga Amatorska, LZS i Oldbojska). W LE wystąpiło 6 zespołów. Ligę rozgrywano systemem mecz i rewanż. Podczas 10 kolejek odbyło się 30 spotkań. Tytuły sprzed roku broniła ekipa Turystów Choiny. Ponadto zagrali: Płomień Górki (główny faworyt - zwycięzca Ligi Mistrzów sprzed roku, ekipa z Ligi LZS), Dragon Miętne (2 miejsce w Lidze LZS w obecnym sezonie – również w gronie faworytów), oraz trzy zespoły z Ligi Amatorskiej: Niewykorzystane Talenty, Student Garwolin i Radosny Futbol.

Ligę wygrał zespół Radosnego Futbolu. Jest to miła niespodzianka, gdyż zespół po niezbyt udanym starcie w Lidze Amatorskiej, nie należał do faworytów Ligi Europejskiej. Drużyna RADOSNEGO Futbolu wygrała Ligę Europejską w składzie: Jan Dybcio, Grzegorz Kotlarski, Mateusz Kowaluk, Mariusz Makulski, Karol Malitka, Jacek Stasiurka, Kamil Świderski, Stanisław Targoński (kapitan i bramkarz), Łukasz Zowczak.

Zespół Radosnego pogodził faworytów i dosyć nieoczekiwanie wygrał rywalizację. Jest to największy sukces zespołu od początku jego istnienia i oczywiście największe osiągnięcie w rozgrywkach halowych GLP.

Drugie miejsce zajął Płomień Górki, który podczas ostatniej kolejki spotkań pokonał w decydującym boju Dragon Miętne 2:1. Tak więc faworyci zajęli odpowiednio 2 i 3 miejsce. Cały czas w walce o miejsca medalowe liczyli się zawodnicy Niewykorzystanych Talentów. Niestety ostatnie spotkania nie ułożyły się po ich myśli i musieli zadowolić się  miejscem tuż za podium. Zadecydowało o tym szczególnie przegrane spotkanie z Radosnym Futbolem 0:2. Studenci walczyli dzielnie, ale nie udało im się nawiązać walki o pozycje medalową. Rozczarowali Turyści Choiny, którzy swoje trzy ostatnie mecze oddali walkowerem (niestety w kilku spotkaniach nie mogli zagrać w optymalnym składzie).

Na wyróżnienie w poszczególnych zespołach zasłużyli:

Radosny: Jan Dybcio, Mateusz Kowaluk, Mariusz Makulski, Karol Malitka, Jacek Stasiurka, Stanisław Targoński.

Płomień: Artur Janisiewicz, Tomasz Jarzyna , Mariusz Mądry, Sławomir Osiak, Śliwecki Łukasz.

Dragon: Tomasz Kargol, Patryk Kocyk, Hubert Piesio, Tomasz Przygoda, Bartłomiej Wojtaś.

Talenty: Piotr Dziedzic, Artur Pacek, Karol Radziejewski, Piotr Sałata, Tomasz Szwed.

Studenci: Jakub Bąk, Patryk Dębowski, Wojciech Kędziorek, Wojciech Zieliński.

Turyści: Mateusz Belkiewicz, Sebastian Grzegorczyk, Kamil Kwiatkowski, Kamil Całka.

 

Działo się w klasyfikacjach.

Rywalizację o miano drużyny Fair Play wygrał DRAGON Miętne, który wyprzedził Studentów wyższą lokatą w tabeli. Obie ekipy miały na swoim koncie po 14 punktów i zdecydowanie wyprzedziły pozostałe drużyny. Sędziowie pokazali rekordową niską liczbę kartek. Tylko 3 zawodników zostało ukaranych żółtymi kartkami. Nie było żadnej czerwonej kartki. Dzięki meczom oddanych walkowerem ostatnie miejsce w tej klasyfikacji zajął zespół Turystów Choiny.

Koronę króla strzelców wywalczył Tomasz Jarzyna z Płomienia (9 bramek), który dopiero w ostatnim meczu, rzutem na taśmę, dogonił drugiego w klasyfikacji Artura Packa z Talentów (również 9 bramek). Trzecie miejsce zajął ubiegłoroczny król strzelców LE - Mateusz Belkiewicz z Turystów (7 bramek). Gdyby Turyści nie oddali swoich trzech ostatnich meczów walkowerem, Mateusz miał bardzo dużą szans na obronę królewskiej korony. Strzelono łącznie 122 bramki (2 samobójcze i 9 z walkowerów) w 30 meczach, co daje średnią 4,06 bramki na mecz. 38 zawodników strzeliło przynajmniej jedną bramkę.

Klasyfikację na najlepszego bramkarza wygrał zawodnik z drużyny mistrzowskiej – Stanisław Targoński, dla którego jest to pierwsze, takie wyróżnienie w GLP (świetna średnia meczowa 9,22 w 9 meczach). Drugie miejsce zajął – Bartłomiej Wojtaś z Dragona Miętne (również bardzo wysoka średnia meczowa 8,39 w 8 meczach). Trzecie miejsce wśród najlepszych bramkarzy przypadło– Karolowi Radziejewskiemu z Talentów, ze średnią również powyżej 8 punktów (średnia meczowa 8,10 w 10 meczach). Karol, jako jedyny spośród wszystkich bramkarzy, zagrał we wszystkich meczach swojej drużyny. Tylko po 9 bramek wpuścili w całej lidze dwaj najlepsi bramkarze (Targoński, Wojtaś).

W Lidze Europejskiej zagrało 62 zawodników.